جستجوی محصولات
نام کالا
 

 پی گیری سفارشات
شناسه سفارش
 

 آمار بازدید
خبر
 


 تبلیغات
 

 تبلیغات متنی
هموار
www.hamvar.com
فروش اینترنتی محصول و خدمات
مرکز فروش فایل
http://doc.hamvar.ir
مرکز خرید و دانلود فایل ، مقاله
 

 خبرنامه
 

        سیاوش در اسطوره و حماسه        
قیمت : 95,000 ریال

 

در حقيقت، کلاس شاهنامه و مطالعه‌ي عميق جهان سياوش بود که مرا بدان داستان، علاقه‌مند نمود. اسارت مادر، صداقت پهلوانان ايران، مقاومت سياوش در برابر مکرهاي اهريمنانه‌ي سودابه، تقواي يوسف‌گونه و امتحان ابراهيم‌وار سياوش، وفاي به عهد و ديگر کمالات او، حس کنجکاوي مرا براي ورود به متن داستان بر مي‌انگيخت.

در واقع، سياوش بخشي از مجموعه‌ي آرمان‌هاي مطلوب و انساني ماست که بايد باشد سياوش با گذر از پرده‌ي تاريخ، مرز زمان را درمي‌نوردد و با عبور از لابه‌لاي اسطوره‌ها، به واقعيت اصلي مي‌پيوندد. او نه به تاريخ مي‌ماند و نه به اسطوره. خلعت تاريخ به قد و اندازه‌ي او، کوتاه و نازيباست. سياوش، حقيقتي بر گونه‌ي تاريخ است. اسطوره بدان معني که افسانه‌ي صرف و خبر کذب و تراوش ذهني نقّالان و قصّه‌پردازان براي سرگرمي محض در مقطعي از زمان باشد نيز با مقام حقيقي سياوش نمي‌سازد.

سياوش، يک جريان و يک فکر و آرمان در امتداد خلقت بشري است. سياوش، جريان آب زلالي است که از زماني بي‌آغاز، نشأت يافته و به سوي زماني بي‌پايان ره مي‌سپارد. سياوش، مظهر حماسه‌ي انسانيت است. او مصداق روشن و گواه بارزي بر عصمت و کرامت انساني است. سياوش، انسان با کمالي است که در راه خواست‌هايش، با هيچ چيز و هيچ کس، معامله نکرد.tag تگ های موتورهای جستجوگر: سیاوش در اسطوره و حماسه

        محصولات مرتبط        

        نظرات کاربران  
تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
صمدیه